Megbotlás, elcsúszás, elesés: az úgynevezett munkahelyi balesetek a baleseti statisztikák régóta jellemző problémái. A Német Kötelező balesetbiztosító (DGUV) jelentése szerint minden ötödik üzemi baleset oka a csúszós padló és a botlásveszély. Gyakran a kis dolgoknak van a legnagyobb következménye: közel 60%-ban a rossz felület-, talaj- és közlekedési viszonyok a leggyakoribb baleseti okok. De más kockázatok is leselkednek az üzemek mindennapjaira, például a padlón heverő anyagok vagy a korlátok hiánya a legnagyobb rizikófaktorok.
5 olyan intézkedést mutatunk be, amelyek segítenek a munkahelyi balesetek hatékony elkerülésében.
Fordítson nagyobb figyelmet a padlóra! A túl sima felületszerkezet, a túl alacsony súrlódási értékek vagy az elkerülhetetlen kopás az munkahelyi baleseteknek kedvező csúszós körülményekhez vezet. Speciális csúszásgátló szőnyegekkel, csúszásgátló padlóburkolatokkal és csúszásgátló profilokkal biztos állást és biztonságos bejárhatóságot biztosít.
A kiömlött folyadékok, zsírok, olajok, porok vagy magok által okozott szennyeződések a padlót gyorsan akaratlan csúszóssá változtatják. Használjon szennyfogó szőnyeget a szennyeződések terjedésének korlátozására. A felülettisztításhoz megfelelő eszközökkel gondoskodjon a tisztaságról és a biztonságról, ha valami rosszul sülne el. A kiszivárgó veszélyes folyadékokat pedig speciális vegyszerfelitató anyagokkal tudja eltávolítani.
Összegabalyodott kábelek, földön heverő anyagok, sétatérben lefektetett vezetékek - botlásveszély mindenhol leselkedik. A padló egyenetlenségei, például a laza vagy repedezett burkolatok miatt szintén kritikusak. A sérült felületek kijavításával, valamint a kábelek és tömlők letakarásával pillanatok alatt hatástalaníthatja a tipikus boltásveszélyeket. Győződjön meg arról, hogy az anyagoknak és eszközöknek megvan a helyük – így semmi sem áll az útban.
Jelezze a biztonságos utat a vállalaton belül! A gyalogosok és a gépjárművek közlekedési útvonalainak elkülönítésével és kijelölésével elkerülheti a veszélyes ütközéseket. A padlójelzések felhívják a figyelmet például a padlószint eltéréseire. A veszélyes területeket, például építési gödröket vagy aknákat korlátokkal kell biztosítani.
Bármennyire is nyitva tartja a szemét, az akadályok és a kiömlött folyadékok gyakorlatilag láthatatlanok maradnak rossz megvilágítás mellett. Az optimális fényviszonyok ezért az utolsó fontos lépés a munkahelyi balesetek elkerülésében.
Az ezen az oldalon található szakmai információkat gondosan, legjobb tudásunk és meggyőződésünk szerint állítottuk össze. A DENIOS GmbH mindazonáltal semmiféle garanciát vagy felelősséget nem vállal, legyen az akár szerződéses, kártérítéses, akár bármilyen más módon, az aktualitás, a teljesség és a helytállóság szempontjából - sem az olvasóval, sem harmadik féllel szemben. Az információ és a tartalom saját vagy harmadik fél céljaira történő felhasználása ezért saját felelősségére történik. A helyi és a jelenleg hatályos jogszabályok betartandóak.
Hívjon minket, küldjön e-mailt: info@denios.hu, vagy töltse ki az űrlapot, és mi a lehető leghamarabb válaszolunk Önnek.