Biztonság robbanásveszélyes területen
A DENIOS-nál minden olyan termékcsaládot megtalál, amely a robbanásvédelemmel kapcsolatos, és nem hagy kívánnivalót maga után. Ez több mint 2000 robbanásveszélyes (Ex) területen használható terméket tartalmaz, amelyekkel a robbanásvédelmi intézkedések mind a 3 szintjét lefedheti.
Ilyenek például a károsanyag begyűjtő megoldások a robbanásveszélyes légkör kialakulásának megakadályozása érdekében. De olyan robbanásvédett termékek is, amelyek megakadályozzák a gyújtóforrás kialakulását a robbanásveszélyes zónában. Ha az Ön ATEX-értékelése szerint a robbanásveszélyes légkör nem akadályozható meg, vagy a gyújtóforrások kialakulása nem elkerülhetők, veszélyesanyag-tárolóját nyomáscsökkentő csappantyúkkal látjuk el, amelyek a robbanást ártalmatlan szintre korlátozzák.
Robbanásveszélyes légkör kialakulásának megakadályozása
DENIOS légtechnikai megoldásai nemcsak az előírt munkahelyi expozíciós határértékek betartását teszik lehetővé – a rendkívül hatékony szellőzőrendszer gyorsan és alaposan eltávolítja a robbanásveszélyes kibocsátásokat is.
Aktív gyújtóforrások elkerülése
Az elektromos és nem elektromos berendezések használata potenciális gyújtóforrásokat hoz létre, amelyek robbanásveszélyes légkörrel való kombinációja súlyos következményekkel járhat. A robbanásbiztos berendezések használatával Ön jelentősen hozzájárul vállalata napi robbanásvédelméhez és dolgozói biztonságához.
Robbanásvédelem műszaki raktárrendszerekhez
Az Ön műszaki raktárrendszerének biztonsági berendezéséhez szükséges komponensek az Ön üzemeltetési, jogi és biztosítási követelményeiből származnak. Az Ön ATEX felmérése és az Ön egyedi igényein alapuló igényfelmérés alapján Önnel együttműködve összehangoljuk az optimális robbanásbiztos biztonsági berendezéseket.
Ha az Ön ATEX értékelése szerint olyan robbanásveszélyes légkör áll fenn, amely potenciális szikraforrást jelent az robbanásveszélyes zónában, akkor megfelelő robbanásbiztos kivitelű beépített alkatrészeket kínálunk Önnek. A potenciálkiegyenlítéshez opcionális földelőeszközök állnak rendelkezésre. Ez magában foglalja a földelősíneket a raktárrendszeren belüli földelőberendezésekhez, valamint a földelősarukat az ügyfél általi külső csatlakoztatáshoz.
Letölthető anyagok
Robbanások megfékezése
Robbanásveszélyes légkör jelzőtáblák
Hasonló bejegyzések
Az ezen az oldalon található szakmai információkat gondosan, legjobb tudásunk és meggyőződésünk szerint állítottuk össze. A DENIOS GmbH mindazonáltal semmiféle garanciát vagy felelősséget nem vállal, legyen az akár szerződéses, kártérítéses, akár bármilyen más módon, az aktualitás, a teljesség és a helytállóság szempontjából - sem az olvasóval, sem harmadik féllel szemben. Az információ és a tartalom saját vagy harmadik fél céljaira történő felhasználása ezért saját felelősségére történik. A helyi és a jelenleg hatályos jogszabályok betartandóak.