DENIOS GmbH Magyarországi Közvetlen Kereskedelmi Képviselete
Sarkantyú köz 5.
9021 Győr

Tel.: 06 96 800 147
Fax:  +43 6225-20533-44
E-mail: info@denios.hu
Internet: www.denios.hu

Az optimális kialakítású akkumulátoros tárolórendszer

A Power Safe akkumulátoros tárolórendszerek olyan helyhez kötött energiatárolóból és tűzvédett térrendszerből álló komplett megoldások, melyek épületek mellé közvetlenül, tűztávolság nélkül telepíthetők. Ez főként a városias területeken lévő telephelyek telkének hatékonyabb kihasználását teszi lehetővé.

A DENIOS speciális szimulációs szoftvere átfogó támogatást nyújt a helyhez kötött akkumulátoros tárolórendszer tervezéséhez, amely az Ön fogyasztási adatai és energiatermelő berendezései alapján részletesen megjeleníti az energiatároló rendszer lehetséges paramétereit és amortizációját. Ezáltal biztosítható, hogy az akkumulátoros tárolórendszer optimálisan igazodjon az Ön igényeihez

A vegyipar folyamattechnológiák vezető szaklapja a cav a 2024. februári számában bemutatta a POWER SAFE tűzvédett akkumulátoros tárolórendszert, és beszámolt az optimális tároló rendszer kialakításának lehetőségeiről.

A lítium-ion technológiával működő akkumulátoros tárolórendszerek jelentősen hozzájárulnak az energiaellátás átalakításához. A technológia azonban megköveteli a túlterhelés ("hőmegfutás, thermal runaway") kockázatának tudatos megközelítését is. A DENIOS Power Safe néven egy moduláris felépítésű, energiatárolóból és tűzvédelemből álló teljes megoldást kínál. Az akkumulátoros tárolórendszer különböző méretekben kapható - a 80 kWh-s kis megoldásoktól a több mint 1 MWh-s nagy energiaállomásokig. A térrendszer a Tesvolt cég akkumulátortárolóival vannak felszerelve. A tárolórendszerek lényege a prizmaszerű lítium akkumulátorcellákban és egy szabadalmaztatott és TÜV-tanúsítvánnyal rendelkező intelligens cellavezérlő rendszerben rejlik. Emellett a DENIOS egy szolgátatást is kínál a helyhez kötött akkumulátoros tárolórendszer tervezéséhez.

Miért olyan fontos az akkumulátoros tárolórendszer kialakítása?

A helyhez kötött akkumulátoros tárolórendszer tervezése döntő fontosságú tényező e technológia alkalamzása során. A megfelelő kialakítás biztosítja a tárolt energia optimális felhasználását, maximalizálja a hatékonyságot és jelentősen hozzájárul a kiadások csökkentéséhez. Egy fotovoltaikus rendszer méretezése a helyhez kötött akkumulátoros tárolórendszer kialakításától függ, hiszen a tárolórendszer révén a napelemes rendszer önfogyasztási aránya és ezáltal költséghatékonysága is növelhető. A tároló révén ugyanis a megtermelt villamos energiát nem kell a közüzemi hálózatba táplálni, hanem az a vállalkozás saját igényei szerint kerülhet felhasználásra.

Az akkumulátorrendszer helyes tervezése azonban összetett folyamat, amely megköveteli az optimális akkumulátoros tárolórendszerrel szemben támasztott követelmények, célkitűzések és keretfeltételek alapos elemzését. Lehetséges, hogy egy ilyen rendszer nem alkalmas bizonyos vállakozások számára, ezért elengedhetetlen valamennyi szempont alapos vizsgálata.

A DENIOS egy speciálisan erre a célra kifejlesztett szoftveres megoldás segítségével optimalizálni tudja a tervezési folyamatot. Az ügyfél megadja a fogyasztási adatait és az energiatermelő berendezéseire vonatkozó információkat. Ezen adatok alapján a DENIOS egy olyan részltes elemzést készít, amely tételesen bemutatja az energiatároló rendszer lehetséges paramétereit és amortizációját.

A tároló paramétereinek pontos meghatározása

A vállakozás napelemes rendszerétől és terhelésprofiljától függő összes tárolási konfiguráció kiszámítható idősoros szimuláció segítségével az akkumulátoros tárolórendszer különböző teljesítményméreteinek köszönhetően. A számítás a teljes élettartamra vonatkozó feltételezett kamatokat a beruházási oldalon veszi figyelembe. Ezt ellensúlyozza a villamosenergia-ár várható emelkedése és a megtakarítások inflációja.

A tárolórendszer beruházási költségei a villamosenergia-költségek terén elért megtakarítások révén amortizálódnak. A különböző tároló-konfigurációk közül a megfelelő rendszer kiválasztása az ügyfél igényei alapján történik.

Az akkumulátoros tárolórendszerek gazdasági szempontból hozzáadott értéket képviselnek

A vállalkozások villamos energia költsége két díjtételből áll össze. Az energiaár a közüzemi villamosenergia-hálózatból a cég által elfogyasztott kilowattóránkénti költséget jelenti. A rendszerhasználati díj a közüzemi villamosenergia-hálózatból a cég által egy évben megvásárolt maximális kilowattóra teljesítményre jutó költséget jelenti. A többféle felhasználást lehetővé tevő üzemeltetési stratégia (Multi-use) révén a hálózati árambeszerzési költségek mindkét összetevője csökkenthető. Vannak egyéb üzemeltetési stratégiák is, mint például az önfogyasztás optimalizálása,vagy a csúcsterhelés korlátozása.

Az önfogyasztás optimalizálásán alapuló üzemeltetési stratégia

Az önfogyasztás aránya a közvetlenül felhasznált fotovoltaikus villamos energiát jelenti. Minél nagyobb az önfogyasztás aránya, annál kevesebb napelemmel előállított többlet energiát kell a hálózatba táplálni. Az önfogyasztás optimalizálása lehetővé teszi az energiatermelő berendezésekből származó villamos energia későbbi időpontban történő felhasználását. A korábban megtermelt elektromos energia tárolása kiküszöböli a közüzemi hálózatból vételezett energia szükségességét. A gazdasági hozzáadott érték ebben az esetben tulajdonképpen a mindenkori visszatáplálási tarifa és a közüzemi hálózatból történő vásárlás költsége közötti különbség. Az akkumulátoros tárolórendszer lehetővé teheti az energiatermelő berendezések olyan jellegű bővítését, amely a meglévő terhelési profil mellett gazdaságilag nem lenne megvalósítható.

Akkumultárortároló rendszer üzemeltetési stratégiái - az önfogyasztás optimalizálása

A csúcsterhelés korlátozásán alapuló üzemeltetési stratégia

A csúcsterhelés korlátozás célja, hogy csökkentse a vállalkozás közüzemi villamosenergia-hálózatból származó energiájának csúcsterhelését. A tárolórendszer a hálózati fogyasztás egy bizonyos szintjének elérésekor irányítottan kerül lemerítésre. A tárolórendszer megfelelő töltöttségi szintjét, amely garantálja a teljes csúcsterhelés lefedését, folyamatosan fenn kell tartani.

Akkumultárortároló rendszer üzemeltetési stratégiái – a csúcsterhelés korlátozása

Többcélú üzemeltetési stratégia

Az önfogyasztás optimalizálás és a csúcsterhelés korlátozás kombinációja jelenti a többféle felhasználást lehetővé tevő, úgynevezett Multi-use üzemeltetési stratégiát. Ebben az esetben az energiatároló töltésének egy előre meghatározott részét fenn kell tartani a csúcsterhelés korlátozása céljából. A fennmaradó részt az önfogyasztás optimalizálása szerint kerül működtetésre. A töltöttségnek ez a küszöbértéke bármikor a megfelelő feltételekhez igazítható. A hagyományos, munkanapokon történő termelés esetén ez az érték hétvégenként lecsökkenthető azért, hogy a többi napokon a tárolórendszer töltésének minél nagyobb részét fel lehessen használni az önfogyasztás optimalizálására.

Lehetséges megtakarítás a tárolórendszer beruházási költségének amortizálása révén

Vegye igénybe szaktanácsadásunkat!

Az ügyfélspecifikus tanácsadás, a szolgáltatások és a termékek sokszínűsége az erősségeink közé tartozik.

Tanácsadóink készséggel állnak rendelkezésére a telephelyén is!

Ingyenes szaktanácsadás 06 96 800 147

Hasonló bejegyzések

Tölt…
i

Az ezen az oldalon található szakmai információkat gondosan, legjobb tudásunk és meggyőződésünk szerint állítottuk össze. A DENIOS GmbH mindazonáltal semmiféle garanciát vagy felelősséget nem vállal, legyen az akár szerződéses, kártérítéses, akár bármilyen más módon, az aktualitás, a teljesség és a helytállóság szempontjából - sem az olvasóval, sem harmadik féllel szemben. Az információ és a tartalom saját vagy harmadik fél céljaira történő felhasználása ezért saját felelősségére történik. A helyi és a jelenleg hatályos jogszabályok betartandóak.

Menü
Bejelentkezés
Az Ön kosaraHozzáadva a kosárhoz
A kosárhoz
Szívesen adunk önnek tanácsot!

Hívjon minket, küldjön e-mailt: info@denios.hu, vagy töltse ki az űrlapot, és mi a lehető leghamarabb válaszolunk Önnek.

H – Cs: 8:00 – 17:00 | P 8:00 – 14:00